Во моментов сме затворени, ве очекуваме во 08:00ч.

Понуди на попуст
-23%
Криспи бургер
180 ден. 139 ден.
Лепче, крцкав пилешки стек похован со корнфлекс, кисели краставички, пофрит, сос
-16%
Маргарита
200 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, оригано
-23%
Наполитана
220 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки, оригано
-23%
Вегетаријана
220 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки, маслинки, пиперки, домат, кромид
-35%
Пеперончино
260 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, кулен, оригано
-30%
Капричиоза
240 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка, печурки, кечап, оригано
-40%
Пица со пршут
280 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, говедски пршут, лук
-40%
Бејкон пица
280 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, сланина
-35%
Пастрмајлија - пилешка
260 ден. 169 ден.
-35%
Пастрмајлија - свинска
260 ден. 169 ден.
-40%
Пилешко во кари сос
230 ден. 139 ден.
Пилешко, кари сос, слатка павлака, гарнир
Појадок
Пржени лепчиња
99 ден.
3 пржени лепчиња (во јајце) со парче сирење
Омлет
99 ден.
Омлет со шунка, кашкавал и сирење
Појадок Дион
130 ден.
2 јајца на око, 2 лепчиња, сланина
Појадок Лондон
99 ден.
2 јајца на око, 2 лепчиња, шампињони, црвен грав
Салати
Витаминска
99 ден.
Морков, зелка, цвекло
Шопска салата
99 ден.
Домат, краставица, кромид, сирење
Грчка салата
99 ден.
Домат, краставица, кромид, сирење, маслинки
Македонска салата
99 ден.
Домат, кромид, пиперка, маслинки, магдонос
Цезар салата
139 ден.
Марула, пилешко месо, пармезан, брускети, дресинг
Шеф салата
139 ден.
Марула, домат, кромид, пилешко месо, кашкавал, пинк сос
Туна салата
139 ден.
Марула, домат, кромид, туна, пченка, брускети
Паста и Рижото
Фунги
250 ден.
Шампињони, шунка, слатка павлака, пармезан
Пармезан
280 ден.
Шампињони, говедски пршут, слатка павлака, пармезан
Кватро формаџо
290 ден.
Слатка павлака, моцарела, рокфорд, пармезан
Рижото со зеленчук
190 ден.
Ориз, морков, шампињони, тиквици, грашок
Џамбалаја
250 ден.
Ориз, пилешко месо, морков, тиквици, шампињони, грашок, кари, соја сос
Пица и Пастрмајлија
Пица со туна - фамилијарна (50cm)
670 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, туна, маслинки, кромид, оригано
Капричиоза - фамилијарна (50cm) + 2 Coca Cola (450ml) + 2 Скопско (500ml)
699 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка, печурки, кечап, оригано
Пастрмајлија + Скопско (500ml)
219 ден.
Пастрмајлија (свинска или пилешка)
-16%
Маргарита
200 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, оригано
-30%
Капричиоза
240 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка, печурки, кечап, оригано
-23%
Наполитана
220 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки, оригано
-23%
Вегетаријана
220 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки, маслинки, пиперки, домат, кромид
-35%
Пеперончино
260 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, кулен, оригано
Пица со Туна
169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, туна, маслинки, кромид, оригано
-40%
Пица со пршут
280 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, говедски пршут, лук
-40%
Бејкон пица
280 ден. 169 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, сланина
-35%
Пастрмајлија - пилешка
260 ден. 169 ден.
-35%
Пастрмајлија - свинска
260 ден. 169 ден.
Маргарита - фамилијарна (50cm)
510 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, оригано
Капричиоза - фамилијарна (50cm)
600 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка, печурки, оригано
Наполитана - фамилијарна (50cm)
570 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки, оригано
Везувио - фамилијарна (50cm)
580 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, шунка
Италијана - фамилијарна (50cm)
610 ден.
Пица тесто, доматен сос, моцарела, шери домати, босилек
Вегетаријана - фамилијарна (50cm)
550 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, печурки, маслинки, пиперки, домат, кромид
Пеперончино - фамилијарна (50cm)
610 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, кулен, оригано
Рустика - фамилијарна (50cm)
610 ден.
Пица тесто, доматно пире, кашкавал, врат, сирење, јајце
Пица Дион - фамилијарна (50cm)
680 ден.
Пица тесто, доамтен сос, кашкавал, кулен сланина, с. врат, говедски пршут, павлака, маслинк
Кватро Формаџи - фамилијарна (50cm)
680 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, моцарела, рокфорд
Бејкон пица - фамилијарна (50cm)
670 ден.
Пица тесто, доматен сос, кашкавал, сланина
Пица со пршут - фамилијарна (50cm)
670 ден.
Пица тесто, доматно пире, кашкавал, говедски пршут, лук
Бургери
Чикен Ројал
109 ден.
Лепче, похован пилешки стек, помфрит, марула домат, сос
-23%
Криспи бургер
180 ден. 139 ден.
Лепче, крцкав пилешки стек похован со корнфлекс, кисели краставички, пофрит, сос
Главно јадење и мезе
Криспи прсти
149 ден.
Крцкави пилешки прсти, поховани со корнфлекс, сосови
Колбас со помфрит
119 ден.
Колбас + помфрит
Пилешки прсти со помфрит
169 ден.
Пилешки месо, помфрит, мед и сенф
Помфрит
70 ден.
Помфрит со сирење
90 ден.
Фурнарини
70 ден.
Лепчиња со кајмак
120 ден.
Garlic bread
120 ден.
Лепче со лук
Фурнарини со лук
80 ден.
Лепчиња со кајмак и пршут
200 ден.
Домашно лепче
30 ден.
Пилешко полнето
149 ден.
Пилешки стик, свински врат, печурки, кашкавал
Пилешко со зеленчук
149 ден.
Пилешки стек, тиквици, морков, модар патлиџан, брокула, шампињони, пиперки
Гиро Дион
169 ден.
Пиштија, свинско или пилешко месо, сенф, домат, кромид, мајонез, марула
Телешко со зеленчук
590 ден.
Телешко, зеленчук, чили, соја сос
Медаљони во сос од печурки
750 ден.
Телешки медаљони, шампињони, путер, вариво
Похована даска за 2 лица
300 ден.
Пилешки прсти, поховани зденки, похован кашкавал, похован кромид, сосови
Похована даска за 4 лица
600 ден.
Пилешки прсти, поховани зденки, похован кашкавал, похован кромид, сосови
Талијата Бифтек со зеленчук на скара
750 ден.
Телешко, зеленчук, чили, соја сос
Бифтек со печурки
1,050 ден.
Бифтек, шампињони, вариво
Бифтек со зелен бибер
790 ден.
Бифтек, бибер, крем, коњак, вариво
Шкотски бифтек
850 ден.
Бифтек, шкотски сос, вариво
Бифтек на скара
750 ден.
Бифтек на скара, мешано вариво
Пилешки прсти
120 ден.
Поховани пилешки прсти, сосови
Пилешки стек
99 ден.
Свеж пилешки стек на скара, гарнир
-40%
Пилешко во кари сос
230 ден. 139 ден.
Пилешко, кари сос, слатка павлака, гарнир
Топено сирење со фурнарини
169 ден.
Сирење, кашкавал, доматен сос
Пилешко салтимбока
139 ден.
Свеж пилешки стек, бел сос, говедска пршута, гарнир
Плескавица
120 ден.
Плескавица + помфрит
Шарска Плескавица
130 ден.
Шарска плескавица
Увијач свински
189 ден.
Увијач пилешки
189 ден.
Суфлаки пилешко
149 ден.
Колбас тенок
119 ден.
Колбас дебел
119 ден.
Ребро
149 ден.
Суфлаки свинско
149 ден.
Вешалица
190 ден.
Десерт
Палачинки
59 ден.
Палачинка, крем, плазма
Cheese cake
119 ден.
Чоколадна вафла
150 ден.
Чоколаден крем, банана, плазма, сладолед
Овошна вафла
150 ден.
Ванила крем, јагоди, сладолед
Snickers вафла
180 ден.
Чоколаден крем, карамела, кикирики, сладолед
M&M вафла
200 ден.
Чоколаден крем, карамела, M&M бонбони, сладолед
Пијалоци
Еспресо
60 ден.
Макијато мало
70 ден.
Макијато големо
80 ден.
Нес кафе
90 ден.
Кока Кола (шише 0,45)
50 ден.
Кока Кола - Zero (шише 0,45)
50 ден.
Швепс (шише 0,45)
50 ден.
Фанта (шише 0,45)
50 ден.
Red Bull
130 ден.
Скопско лименка (0.5)
80 ден.
Corona пиво (0.33)
140 ден.
Heineken (0.33)
140 ден.
Тиквеш Александрија бело вино (750мл)
500 ден.
Тиквеш Александрија црвено вино (750мл)
500 ден.
Тиквеш Траминец вино (750мл)
500 ден.
Александрија Куве Црвено вино (750мл)
650 ден.
Александрија Куве Бело вино (750мл)
650 ден.
Розе вино (750мл)
650 ден.
Johnnie Red (1l)
1,400 ден.
Johnnie Black (0.7)
2,100 ден.
J & B (1l)
1,400 ден.
Gin Gordons
1,250 ден.
Smirnoff (1l)
950 ден.
Jack Daniels (1l)
1,900 ден.
Civas (0.7l)
2,000 ден.