Во моментов сме затворени, ве очекуваме во 13:30ч.

Предјадење
Суфле од печурки со топено сирење и масло од тартуфи
310 ден.
Вегетаријанско мени
Крокети со риба и кралски шкампи со чили и лимета сос
380 ден.
Вегетаријанско мени
Традиционални македонски намази
390 ден.
Ајвар, малиџано, пинџур, урнебес, комитска, овчи кашкавал и сирење
Избор на сирење за двајца
890 ден.
Горгонзола, бри, камемберт, пармезан, чадено сирење, овчи кашкавал, каприло
Карпачо од свеж лосос со шери домати, кубети, сос од лимон и ротквица
550 ден.
Вегетаријанско мени
Октопод на скара со пржена палента со рузмарин и салца од домати со зачини и семки од коријандер
900 ден.
Вегетаријанско мени
Говедски тартар со путер од тартуфи и крцкав леб
1,490 ден.
Џигер од патка “Милфеј” со џем од јаболка и ореви
890 ден.
Микс од 5 вида брускети
680 ден.
Горгонзола и песто, домати и моцарела, малиџано и говедска пршута, домати и пилешко, лосос
Избор на медитерански сувомеснати закуски
620 ден.
Говедска пршута, пилешка шунка, кулен, мортадела, чадено говедско
Говедско карпачо со цвекло, крем сирење со тартуфи, чипс со лук и зачини
590 ден.
Салати
Салата од печено цвекло со ананас, филети од бадеми и рукола
310 ден.
Веган мени
Салата со шумско овошје со тофу сирење и спанаќ
340 ден.
Веган мени
Киноа салата со “Критараки”, веган мајонес и ѓумбир
310 ден.
Веган мени
Киноа салата со авокадо и микро тревки
450 ден.
Веган мени
Зеленчук на пареа со прелив од лимета, соја и ѓумбир
310 ден.
Веган мени
Салата со печено сирење, портокал и индиски ореви
360 ден.
Вегетаријанско мени
Салата со валеријана, рукола и круша, ореви со “Рокфорд” сирење и карамелизиран еспресо прелив
380 ден.
Вегетаријанско мени
Грчка салата со грчко фета сирење со оригано, јајца и маслиново масло
320 ден.
Вегетаријанско мени
Капрезе салата со моцарела, домати, рукола и песто сос
350 ден.
Вегетаријанско мени
Салата од рукола со шери домати, пармезан, ореви и слатко кисел прелив од мед и балзамико
320 ден.
Вегетаријанско мени
Салата со димен лосос и авокадо со прелив од јогурт и копар
590 ден.
Вегетаријанско мени
Ракчиња во темпура со пикантен мајонез сос и салата
780 ден.
Вегетаријанско мени
Цезар салата со крцкав ајзберг, пршута и пармезан
340 ден.
Суши (нема достава во недела и понеделник)
Salmon Avocado Maki Rolls (8 парчиња)
420 ден.
Salmon, avocado, mayonnaise, rice, nori seaweed
Maguro Maki Rolls (8 парчиња)
450 ден.
Caviar, maguro, rice, nori seaweed
Shrimp Maki Rolls (8 парчиња)
400 ден.
Shrimps, avocado, rice, nori seaweed
Vegan Maki Rolls (8 парчиња)
420 ден.
Cucumber, carrot, arugula, avocado, rice, nori seaweed
California Roll (8 парчиња)
460 ден.
Surimi, avocado, cucumber, lettuce, sesame mayonnaise sauce, rice, nori seaweed
Spicy Tempura Salmon Roll (8 парчиња)
480 ден.
Tempura salmon, avocado, spicy sesame mayonnaise sauce, rice, nori seaweed
New York Roll (8 парчиња)
440 ден.
Salmon, cream cheese, cucumber, avocado, rice, nori seaweed, black sesame
Philadelphia Fitness Roll (8 парчиња)
480 ден.
Smoked, salmon, blue cheese, cream cheese, rice, nori seaweed
Beef Roll (8 парчиња)
520 ден.
Beef, asparagus, japanese sauce, wasabi mayonnaise sauce, rice, nori seaweed
Fried Roll Four (8 парчиња)
400 ден.
Salmon, cream cheese, avocado, rice, nori seaweed
Unagi Avocado Roll (8 парчиња)
450 ден.
Tempura shrimp, avocado, eel, rice, nori seaweed
Crispy Tempura Salmon Roll (8 парчиња)
480 ден.
Tempura, salmon, cucumber, fried onion, mayonnaise, rice, nori seaweed
Tartufo Maguro Roll (8 парчиња)
520 ден.
Tuna, truffle, avocado, wasabi mayonnaise sauce, rice, nori seaweed
Tempura Shrimp Roll (8 парчиња)
420 ден.
Tempura shrimp, cream cheese, avocado, salmon, rice, nori seaweed, cucumber
Rice Peper Roll (8 парчиња)
420 ден.
Rice paper, salmon, avocado, iceberg salad
Smoked Salmon Roll (8 парчиња)
520 ден.
Tempura shrimp, avocado, cream cheese, smoked salmon, tobiko red caviar, rice, nori seaweed
Spicy Maguro Roll (8 парчиња)
460 ден.
Tuna, avocado, sriracha sauce, black caviar, rice, nori seaweed
Mango Roll (8 парчиња)
420 ден.
Salmon, avocado, mango, tobiko red caviar, rice, nori seaweed
Crispy Tempura Shrimp Roll (8 парчиња)
440 ден.
Tempura shrimp, roasted onion, rice, mayonnaise, nori seaweed, tobiko red caviar
Dragon Roll (8 парчиња)
440 ден.
Eel, japanese omelette, tobiko green wasabi caviar, rice, nori seaweed
Rice Cake Tuna (8 парчиња)
420 ден.
Rice, tuna
Rice Cake Salmon (8 парчиња)
420 ден.
Rice, salmon
Rice Nigiri Salmon (for 1)
100 ден.
Rice, salmon
Rice Nigiri Tuna (for 1)
100 ден.
Rice, tuna
FOUR ONE 22 (Set for 2 - 22 парчиња)
1,099 ден.
New York Roll, Fried Roll Four, Maguro Maki
FOUR ONE 30 (Set for 4 - 30 парчиња)
1,399 ден.
Crispy Tempura Shrimp Roll, Salmon Avocado Maki, Dragon Roll, New York Roll
FOUR ONE 42 (Set for 6 - 42 парчиња)
1,999 ден.
Crispy Rice Cake, Salmon Avocado Maki, Tempura Shrimp Roll, Rice Paper Roll, Smoked Salmon Roll, Dragon Roll
Додаток васаби
80 ден.
Додаток ѓумбир
80 ден.
Супи
Супа од вргањ и шитаке печурки со соја пена
240 ден.
Веган мени
Супа од морков со ѓумбир и коријандер
190 ден.
Веган мени
Супа од целер со масло од тартуфи и чипс од пашканат
190 ден.
Вегетаријанско мени
Супа од печена тиква и праз со козјо сирење
190 ден.
Вегетаријанско мени
Крем супа со брокула, фета сирење и крутони
210 ден.
Вегетаријанско мени
“Том Јам” лута супа со ракчиња
440 ден.
Вегетаријанско мени
Паста
Лингвини со домати и босилек
260 ден.
Веган Мени
Шпагети со болоњезе сос од леќа
310 ден.
Веган Мени
Свежа паста “Casarecce” со спанаќ и фета
350 ден.
Вегетаријаснко Мени
Свежа паста “Пене” со свежа туна и маслинки
650 ден.
Вегетаријаснко Мени
Свежа паста шпагети Ѓеновезе со маслинки и лути пиперчиња
440 ден.
Вегетаријаснко Мени
“Криторото” тестенини со ракчиња и “биск”
690 ден.
Вегетаријаснко Мени
Свежи кремасти равиоли со горгонзола и ореви
390 ден.
Вегетаријаснко Мени
Њоки со водка и димен лосос
490 ден.
Вегетаријаснко Мени
Свежи таљатели со говедско “рагу” и младо сирење
480 ден.
Свежи шпагети болоњезе во масло од тартуфи
330 ден.
Свежи таљатели со димено пилешко и пршута
430 ден.
Рижото
Рижото со песто и пржени лигњи
690 ден.
Крем рижото со цвекло и јаболко
340 ден.
Рижото со шитаке и вргањ печурки
390 ден.
Рижото со димен лосос и лимон
590 ден.
Рижото со морски плодови и свежи домати
650 ден.
Паеља со пилешко и морски плодови со шафран
520 ден.
Пилешко рижото со аспарагус и сушени домати
440 ден.
Морска Храна
Школки маринирани со бело вино и зачини
1,250 ден.
Школки прстаци со сос од домати и пиперки
930 ден.
Лигњи на скара со летна сезонска салата и шери домати
850 ден.
Бранцин со топол кус-кус, конфит од шери домати и рен
980 ден.
Стек од туна со зелена салата и глазиран зеленчук во мед со печен сусам
990 ден.
Лосос Теријаки со зеленчук и басмати ориз
990 ден.
Филети од див лаврак во медитерански сос и спанаќ
1,490 ден.
Даска со морски плодови за двајца
3,450 ден.
Месо oд нашата фурна на дрва - Јоспер
“Блек Ангус” стек-кралски одрезок
4,800 ден.
(≈400-500гр.)
Кременадла со коска (природно сушена)
1,190 ден.
(≈400гр.)
Кременадла (природно сушена)
1,350 ден.
(≈550гр.)
Бифтек (sous-vide)
1,450 ден.
(≈300гр.)
„T-bone“ стек (природно сушен)
1,590 ден.
(≈600гр.)
„Томахавка“ (природно сушена)
1,790 ден.
(≈820гр)
Месо
Говедски ролат со пилешко, моцарела и сенф Дижон сос
690 ден.
Месо од петел со црвено вино и њоки
460 ден.
Бифтек “Велингтон” со вргањ и пршута
1,450 ден.
Јагнешко готвено на тивок оган со таљатели во бело вино и рузмарин
990 ден.
Меко и сочно мисиркино месо, путер со жалфија и пире од млади компири
690 ден.
Печено пилешко маринирано во јогурт со млади компири, печурки, павлака и пилешки сос
490 ден.
Пилешки гради печени на скара на ќумур, лиснато тесто полнето со зеленчук и сос од печурки
390 ден.
Млад говедски бифтек на скара со путер и билки
1,650 ден.
Млада говедска кременадла на скара со путер и билки
1,290 ден.
Млада говедска кременадла со коска на ќумур
1,790 ден.
Млад говедски стек T-bone на ќумур
1,890 ден.
Печен елен со сенф, бело вино и рузмарин
2,150 ден.
Месо од срна со печурки и сос од домати со димено пире
1,950 ден.
Елен “Строганов” со кисели краставички и павлака
1,990 ден.
“Стифадо” од зајачко месо со кадаиф и кромид
790 ден.
Патка конфит со сос од портокал и аспарагус
790 ден.
Димено младо говедско месо на ќумур
1,790 ден.
Димен октопод со презла и компири
960 ден.
Димени филети од див лаврак со сок од лимон и мајчина душица
1,190 ден.
Димени јагнешки котлети со хумус и зеленчук
760 ден.
Тартар од димен лосос со пире од авокадо
680 ден.
Додатоци
Мариниран кускус со билки
170 ден.
Мариниран зеленчук на скара на ќумур
170 ден.
Чипс од компир со горгонзола сирење
170 ден.
Варен зеленчук на пареа во путер
170 ден.
Пржени њоки со песто сос и пармезан
170 ден.
Потпечен компир со песто сос и пармезан
170 ден.
Пржена палента со рузмарин и зачини
170 ден.
Пире од чаден компир
170 ден.
Десерти
Орео тарт со бадеми и крем сирење
220 ден.
Десерт со црна чоколада и портокал, кампари и маракуја
220 ден.
Десерт со карамела и ореви со вкус на еспресо
240 ден.
Фереро со лешници и ф’стак
260 ден.
Десерт со јагода и кокос
240 ден.
Чизкејк со морков и маскрапоне
220 ден.
Фантазија од три вида на чоколадо
260 ден.
Моцарт торта со лешник и ф’стаци
260 ден.
Традиционално трилече со карамела
190 ден.
Сезонска овошна салата
180 ден.
Веган мени
Васина торта со ореви и кора од портокал
260 ден.