Во моментов сме затворени, ве очекуваме во 09:00ч.

Понуди на попуст
-30%
Палачинка со нутела
160 ден. 112 ден.
-30%
Палачинка со бел крем
140 ден. 98 ден.
-30%
Палачинка со Алпико крем
140 ден. 98 ден.
-30%
Нутела торта
120 ден. 84 ден.
-30%
Чоколадна торта
130 ден. 91 ден.
-30%
Трилече
110 ден. 77 ден.
-30%
Торта со вишна
130 ден. 91 ден.
-30%
Медовник торта
130 ден. 91 ден.
-30%
Орео торта
140 ден. 98 ден.
-30%
Боем торта
140 ден. 98 ден.
-30%
Чиз кејк
180 ден. 126 ден.
Појадок
Калцоне
140 ден.
Пица тесто, шунка, кашкавал, јајце (Алергени: глутен, млеко, јајца)
Мелт појадок
130 ден.
Печено лебче во фурна, кашкавал, павлака, јајце (Алергени: глутен, млеко, јајце)
Тортиља доручек
200 ден.
Тортиља, јајце, домат, пиперка, кромид, рукола, кисела павлака (Алергени: целер, млеко, јајце)
Омлет по избор
110 ден.
Jајца, домашно лепче, краставица, домат, рукола (Алергени: јајце, млеко)
Бенедикт
220 ден.
Сланина, 2 поширани јајца, потпечено лебче, сос од путер (Алергени: јајце, глутен, млеко)
Среден појадок
230 ден.
Пржени лебчиња, јајца, шунка, кашкавал, француски крем (корнишони, павлака, мајонез, црн бибер ) + чаша јогурт, млеко или чај (Алергени: млеко, глутен, јајце, целер)
Санрајс појадок
160 ден.
Преклопено пица лебче, шунка, јајце, кашкавал, павлака (Алергени: глутен, млеко, јајце)
Додаток за омлет: Свински пршут (40 гр.)
85 ден.
Додаток за омлет: Говедски пршут (40 гр.)
155 ден.
Додаток за омлет: Печурки (60 гр.)
25 ден.
Додаток за омлет: Сланина (40 гр.)
45 ден.
Додаток за омлет: Шунка (40 гр.)
35 ден.
Додаток за омлет: Пиперка (40 гр.)
25 ден.
Додаток за омлет: Маслинки (30 гр.)
35 ден.
Додаток за омлет: Кашкавал (40 гр.)
35 ден.
Додаток за омлет: Сирење (40 гр.)
35 ден.
Предјадење
Tопено сирење
230 ден.
Кравји кашкавал, павлака за готвење, кравјо сирење, горгонзола, пиперка зелена и црвена, топено сирење, шери домат, домашно лебче (Алергени: глутен, млеко)
Полнети печурки во фурна
360 ден.
Шампињони, сланина, маслиново масло, бибер, лук, путер, пармезан, кашкавал, рукола, лимон, павлака за готвење (Алергени: млеко)
Помфрит
120 ден.
Помфрит, кечап, мајонез (Алергени: јајце)
Помфрит со сирење
160 ден.
Помфрит, сирење, кечап, мајонез (Алергени: млеко, јајце)
Брускети (6 парчиња)
260 ден.
Домат, лук, босилок
Тиквици со павлака
200 ден.
Тиквички, павлака, брашно (Алергени: млеко, глутен)
Салати
Сезонска салата
160 ден.
Морков, зелка, краставица, домат, цвекло, масло
Eлизабет салата
300 ден.
Пилешки гради, марула, печурки, пченка, домат, пармезан, прелив – ( јогурт, лук, масло, оцет балсамик ) (Алергени: млеко, сулфати) (350 гр.)
Цезар салата со пилешко и ајзберг
290 ден.
Пилешки гради, ајзберг, јајце, кубети, пармезан, цезар сос (Алергени: јајце, глутен, млеко, синап, риба) (350 гр.)
Шопска
160 ден.
Домат, краставица, сирење, маслинка, масло (Алергени: млеко)
Азиска
280 ден.
Пилешки гради, нудли, кикирики, печени пиперки, брокула, азиски прелив (300 гр.)
Антиоксиданс
260 ден.
Рукола, морков, домат, портокал, ореви, сос од мед, сенф (Алергени: сенф, јаткасто овошје) (300 гр.)
Пилешка салата
300 ден.
Пилешки гради, марула, печурки, домат, краставица, кромид, пиперка, маслинки (380 гр.)
Сендвичи, Врапови, Бургери
Kлуб сендвич
230 ден.
Шунка, ајдамер кашкавал, сланина, домат, марула, помфрит, мајонез, лебче (Алергени: млеко, целер, синап, јајце, глутен)
Aрсенал сендвич
260 ден.
Пица лебче, пршута, кашкавал, домат, марула, павлака, помфрит, кечап, мајонез ( Алергени: глутен, млеко, целер, јајце)
Цезар врап
200 ден.
Пилешки гради, тортила, цезар сос, зелена салата, чипс (Алергени: глутен, јајце, синап, целер)
Хамбургер
210 ден.
3 лебчиња со плескавица, домат, марула, помфрит, кечап, мајонез (Алергени: глутен, целер, јајце, синап)
Ултимејд бургер
270 ден.
Плескавица, лебче, сланина, кашкавал, марула, домат, џем од кромид, корнишони, coleslaw (зелка, кромид, морков, мајонез), помфрит (Алергени: глутен, млеко, јајце, целер, синап)
Криспи чикен
270 ден.
Италијанско лебче, похован пилешки стек, кромид, копар, домат, сусам, лен, зачинет компир, јајце (Алергени: глутен, млеко, јајце)
Teh meh fahita
210 ден.
Pulled pork BBQ
330 ден.
Пица
Македонска
360 ден.
Тесто за пица, сос од домати, кашкавал, сланина, ајвар, сирење, феферони, оригано (Алергени: глутен, млеко, целер)
Quattro Formaggi
360 ден.
Тесто за пица, сос од домати, кашкавал, пармезан, моцарела, рокфорд, оригано (Алергени: глутен, млеко, целер)
Кулен
300 ден.
Тесто за пица, сос од домати, кашкавал, оригано, кулен (Алергени: глутен, млеко, целер)
Пршута
360 ден.
Тесто за пица, сос од домати, кашкавал, пршут, рукола, пармезан, оригано (Алергени: глутен, млеко, целер)
Говедска пршута
400 ден.
Тесто за пица, сос од домати, кашкавал, говедска пршута, рукола, пармезан, оригано (Алергени: глутен, млеко, целер)
Шунка
260 ден.
Тесто за пица, сос од домати, кашкавал, оригано, шунка (Алергени: глутен, млеко, целер)
Капричиоза
290 ден.
Тесто за пица, сос од домати, кашкавал, шунка, оригано, печурки (Алергени: глутен, млеко, целер)
Маргарита
210 ден.
Тесто за пица, сос од домати, кашкавал, оригано (Алергени: глутен, млеко, целер)
Паста
Болоњезе
370 ден.
Шпагети, сос од мелено месо, домати, пармезан (Алергени: глутен, млеко, целер)
Песто
330 ден.
Песто босилек, слатка павлака, пармезан, сув домат, маслиново масло, путер, лук (Алергени: глутен, млеко, соја)
Пене ориентал
310 ден.
Макарони, сос од домати, модар патлиџан, тиквички, морков, маслинки, пармезан (Алергени: глутен, млеко, целер)
Рижото
Тренд рижото
390 ден.
Ориз, пилешки гради, кромид, морков, кашкавал, кари, пармезан, кечап (Алергени: млеко, целер)
Пилешко рижото
370 ден.
Пилешки гради, ориз, кромид, грашок, рукола, путер, пармезан (Алергени: млеко)
Медитеранско рижото
270 ден.
Ориз, подар патлиџан, тиквички, морков, кромид, пиперка, пармезан (Алергени: млеко)
Главно јадење
Телешки бифтек
1,290 ден.
Гранир: пекарски компир, брокула, морков (Алергени: млеко)
Пилешко во сос од печурки
320 ден.
Пилешки гради, шампињони, павлака за готвење, деми глас, бело вино, рукола, шери домати, сенф, путер (Алергени: млеко, целер, сулфати, синап)
Пилешко со зеленчук
440 ден.
Пилешки гради, сенф, тиквица, рукола, зелена пиперка, кромид, црвена пиперка, ајзберг (Алергени: синап, целер)
Оксфорд стек
390 ден.
Полнети пилешки гради, суви домати, моцарела, брокула, пекарски компир, рукола (Алергени: млеко, соја)
Стек со ориз
290 ден.
Пилешки гради, ориз, кромид, грашок, спанаќ, путер, пармезан (Алергени: млеко, целер)
Пилешки стек
270 ден.
Пилешки гради, масло, помфрит
Рамстек на путер
720 ден.
Рамстек, компир, путер, рукола, шери домати, лук (Алергени: млеко)
Пилешки стапчиња
280 ден.
Пилешки гради, брашно, презла, јајца, сусам, тартар сос, ханимастер сос (Алергени: глутен, јајце, сусам, млеко, синап, целер)
Десерт
-30%
Нутела торта
120 ден. 84 ден.
-30%
Чоколадна торта
130 ден. 91 ден.
-30%
Трилече
110 ден. 77 ден.
-30%
Торта со вишна
130 ден. 91 ден.
-30%
Медовник торта
130 ден. 91 ден.
-30%
Орео торта
140 ден. 98 ден.
-30%
Боем торта
140 ден. 98 ден.
-30%
Чиз кејк
180 ден. 126 ден.
Пијалоци
Pepsi - лименка (0.33)
60 ден.
Mirinda Orange (0.5)
60 ден.
Mirinda Lemon (0.5)
60 ден.
Pepsi (0.5)
60 ден.
Pelisterka - негазирана (0.5)
50 ден.
Златен Даб - лименка (0.5)
70 ден.