Банско во јануари и февруари! 49% попуст на ноќевање на база All Inclusive + користење на СПА центарот во хотел "Bansko SPA & Holidays 4*" во вредност од 3782 ден. (61 eur) по цена од 1922 ден. (31 eur)

РАСПРОДАДЕНО

Банско во јануари и февруари! 49% попуст на ноќевање на база All Inclusive + користење на СПА центарот во хотел "Bansko SPA & Holidays 4*" во вредност од 3782 ден. (61 eur) по цена од 1922 ден. (31 eur)

Цена

1,922 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,782 ден.

Попуст

49%

Заштеда

1,860 ден.

Купени : 86

 • Yavor Street 29 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • + 359 0879 597 413

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 09:00 - 17:00 Саб-Нед: 09:00 - 17:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучува:

 • 1 ноќевање на база All Inclusive  во двокреветна соба
 • Бесплатно користење на СПА (сауна, парна бања, затворен базен 28-29°C, лежалки, фитнес, контрастен туш, релакс зона)
 • Бесплатно користење на интернет, паркинг
 • Во цената е вклучен туристички данок и хотелско осигурување

Услови

 • Купонот може да се искористи од 11.01.2016 до 29.02.2016
 • Пред купувањето на купонот неопходно е да се информирате за слободни места во хотелот и да направите предрезервација на телефон или емаил.
 • Ако сакате да направите резервација во периодот од 09.00ч. до 18.00ч.+359 879 597 413 свртете на телефонот и спуштете и ќе ве побараат од рецепција
 • Доколку сакате резервација можете да направите и на посочениот e-mail [email protected].
 • Напомена: За закуп на двокреветна соба потребни се 2 купони, односно престој на 2 лица.
 • За време на викенд (од петок до недела) потребно е да престојувате минимум 2 ноќевања, односно да купите 2 купони. 
 • По купување на купонот потребно е да го испратите на e-mail адресата од хотелот со цел да ја потврдите уплатата и да ја комплетирате резервацијата.
 • Едно лице може да купи неограничен број ваучери.
 • Доколку не го искористите купонот до 29.02.2016 година истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Превоз не е вклучен во понудата.
 • За прво дете 0-6.99 год, кое престојува со 2 возрасни лица, сместувањето е бесплатно на база All Inclusive.
 • За второ дете од 0-6.99 год. кое престојува со 2 возрасни лице, се доплаќа 10 еur на ден на база All Inclusive.
 • За едно возрасно лице со едно дете од 0 до 6.99 години се доплаќа 18 eur на ден на база All Inclusive.
 • За дете од 7 до 13.99 години, на дополнителен кревет со двајца возрасни, се доплаќа 15 eur на ден на база All Inclusive.
 • За дете од 7 до 13.99 години на стандарден кревет се доплаќа 21 еур од ден на база All Inclusive.
 • За трето возрасно лице, на дополнителен кревет, се доплаќа 21 eur на база All Inclusive.
 • Доплата за еднокреветна соба 18 eur од ден.
 • Доплата за апартман 30 eur од ден.
 • Сите доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Понудата не важи за организирани групи.
 • Пријавување во хотелот по 14 часот, одјавување до 12 часот
 • Програмата започнува со попладневна закуска на денот на пристигнувањето и завршува со ручек на денот на заминувањето.
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепцијата од хотелот при пристигнувањето.

Опис

All Inclusive програма:

 • Појадок: од 7:30 до 10 часот на шведска маса или од мени + кафе, чај, сок или вода.
 • Ручек: од 12 до 14 часот на шведска маса или од мени + кафе, чај, сок, пиво, бугарски алкохол (вотка, мента, ракија, мастика, бело и црвено наливно вино)
 • Попладневна ужина: од 15:30 до 17:30 часот на шведска маса + кафе, чај, сок.
 • Вечера: од 19:00 до 21:00 часот на шведска маса или од мени + пиво, вода, бугарски алкохол (вотка, мента, ракија, мастика, бело и црвено наливно вино)

Напомена: При помалку од 20 посетители послужувањето е од претходно избрано мени.

За хотелот – изграден е по светски стандарди, лоциран во западниот дел на градот, на само 160 км од Софија и на 150 км од Пловдив. Им овозможува на своите гости комфорно сместување и величествена глетка на планините Пирин, Рила и Родопи. Модерно уреден, со сета своја елеганција и впечатливост, хотелот располага со 80 двокреветни соби, 9 двокреветни мансардни соби, 3 фамилијарни соби и 6 апартмани.

Сите соби се опремени со телефон, сателитска телевизија, интернет, клима, сеф (со доплата), мини бар и бања со када и фен. Повеќето од собите имаат и пространи балкони. Хотелот има модерен систем за безбедност, сите соби се отклучуваат со магнетни чипови.

Хотелот овозможува: собен сервис, перална, фризерски услуги, автомобили и велосипеди под наем, различни екскурзии, пикници, планинарење, риболов итн.

Идеално место за конгресен туризам! Располага со 2 конференциски сали, со капацитет од 60 и 100 места, хотелот е погоден за одржување на семинари, конференции, и други организирани настани. Салите се опремени со мултимедија.

На ваше располагање имате и прекрасно декориран класичен ресторан, традиционална бугарска меана со национална кујна, лоби со разновидни содржини и одличен сервис.

Хотелот може да се пофали најмодерен спа центар во традиционален источен стил и атмосфера! Тука нашите професионални терапевти во 18 различни кабиенти, ќе ви предложат богата програма од масажи и спа третмани за лице и тело.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Член на Grouper од: 31-12-2015

@Mile Bojkov Ни испративте празна порака, за сите информации и прашања слободно контактирајте не повторно.

Член на Grouper од: 06-11-2014
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ