57% попуст на тандем летање со параглајдер од Трескавец - Прилеп во организација на "Sky Riders" во вредност од 3000 ден. по цена од 1300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

57% попуст на тандем летање со параглајдер од Трескавец - Прилеп во организација на "Sky Riders" во вредност од 3000 ден. по цена од 1300 ден.

Цена

1,300 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,000 ден.

Попуст

57%

Заштеда

1,700 ден.

Купени : 34

 • ул. Димче Мирчески бањарот бр 6 Скопје, Macedonia (Македонија), 7500

 • 075 508 493

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Тандем лет со параглајдер:

 • тандем лет од 1200 метри висина со инструктор со дозвола за летање тандем пилот
 • кратка обука со патниците (припрема за полетување, летање и слетување)
 • полетилиштето на Трескавец е само на 10км од Прилеп

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.10.2015 до 10.05.2016
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна претходна резервација
 • Задолжително носење на затворени обувки (планинарски чевли, патики и сл.)
 • Транспортот до местото за полетување си го обезбедува секој патник
 • За видео запис и фотографии од летањето потребна е доплата кај пилотот на лице место
 • Доколку сакате да летате од друга локација потребна е доплата во договор со пилотот
 • Oграничени количини!

Опис

На 24 и 25 октомври, посетете го Трескавец, гледајте го овогодишното издание на натпреварот во прецизно слетување во параглајдинг - Прилеп Опен 2015!

Полетилиштето на Трескавец е само на 10 км од Прилеп. По кратка подготовка и обука од страна на искусните професионалци, се лета од Трескавец, на висина од 1200 метри, користејќи соодветна безбедносна опрема и облека. Задолжително е носење на затворени обувки (планински чевли, патики и сл.). Гостите ќе добијат и маичка со апликација од организаторите на натпреварот.

Изненадете ги членовите на Вашето семејство или Вашите сакани со подарок искуство! Летот може да се претвори во одличен роденденски подарок или и во предлог за брак, со тоа што постои можност за отварање на пароли со текст.

Летајте тандем со едни од најискусните пилоти во Македонија, а по слетувањето, уживајте во музиката и восхитувајте се на умешноста на пилотите кои ќе се натпреваруваат.

Тандем летовите ќе се изведуваат во истиот временски период како и натпреварувачките летови.

Распоред на турнирот:

Сабота - 24 октомври:

 

 • 8:00-10:00 Регистрација на пилоти
 • 10:00-10:30 Отварање на натпреварот
 • 11:00-13:30 Натпреварувачко летање (+ тандем летови за гостите)
 • 13:30 - 14:00 Пауза за ручек
 • 14:30 - 18:00 - Натпреварувачко летање ( + тандем летови за гостите)

 

Недела - 25 октомври:

 

 • 9:00 - 13:00 - Натпреварувачко летање (+ тандем летови за гостите)
 • 13:30 - 14:00 - Пауза за ручек
 • 15:00 - 15:30 - Затворање на натпреварот

 

Турнирот и тандем летовите се во организација на клубот за екстремни спортови Скај Рајдерс од Прилеп.

Повеќе информации за настанот видете на следниот ЛИНК 

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ