Топ сезона на Скијатос (24.07 - 02.08.2016)! 20% попуст на 9 ноќевања во вила по избор со вклучен автобуски превоз и траект со ТА "Фибула"

РАСПРОДАДЕНО

Топ сезона на Скијатос (24.07 - 02.08.2016)! 20% попуст на 9 ноќевања во вила по избор со вклучен автобуски превоз и траект со ТА "Фибула"

Цена

13,826 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

17,298 ден.

Попуст

20%

Заштеда

3,472 ден.

ОГРАНИЧЕНИ КОЛИЧИНИ

Купени : 24 | Остануваат : 4

 • Ул. Македонија бр. 21 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 023238081,023238082,023116865

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00
 • Ул. Никола Вапцаров бр.22 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 02 3 238 081

 • Ул. Македонија бр. 21 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • Одведи ме таму

 • 02 3238081, 02 3238082, 02 3116865

Добивате

Пакет аранжман за едно лице во сместување по избор:

 • Вила Посејдон, цена: 17 298 ден. (279 еур) 13 826 ден. (223 еур)
 • Вила Колиос, цена: 18 538 ден. (299 еур) 14 818 ден. (239 еур)
 • Вила Пандора, цена: 18 538 ден. (299 еур) 14 818 ден. (239 еур)

Понудата е за терминот (24.07-02.08.2016) и вклучува:

 • 9 ноќевања - 10 дена во вила во Скијатос
 • Сместување во вилите: Вила Посејдон и Вила Колиос
 • Автобуски превоз: Скопје - Скијатос - Скопје
 • Карта за траект

Услови

 • Купонот може да се искористи од 08.07.2016 до 23.07.2016
 • Пред да го купите купонот задолжително јавете се во Т.А. Фибула да направите резервација на телефон или е-mail од понеделник до петок од 09:00 - 20:00 часот. и сабота од 09:00 до 17:00 часот
 • По купување на купонот потребно е да ја посетите Т.А. Фибула од понеделник до сабота од 10:00 до 17:00 часот за да потпишете договор за патување.
 • Доколку не го искористите купонот до 24.07.2016 година, истиот пропаѓа и средствата не може да се рефундираат.
 • Превозот е вклучен во понудата
 • Задолжително патничко осигурување 310 ден. (до 65 год.) и 620 ден. (од 65-70 год.)
 • За дете до 1.99 год.  е бесплатно
 • За трето лице плаќа во агенцијата 10 373 ден. за Вила Колиос и за Вила Пандора
 • За Вила Колиос четврто лице доплаќа само за превоз диркетно во агенцијата
 • Цена за превоз за дете од 2-12 год. 80 еур - 4944 ден.
 • Цена за превоз за возрасен 110 еур - 6798 ден.
 • Користење на собите започнува првиот ден од 14:00 часот по локално време, а се напуштаат во 09:00 часот по локално време последниот ден
 • За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости, сите настанати штети за време на престојот се на товар на патниците
 • Поаѓање од Скопје – Автобуска Станица, еден ден пред наведените датуми во 22:00ч 
 • Враќање последниот ден во попладневните часови!

Опис

СКИЈАТОС

Скијатос е еден од најатрактивните од групата острови Споради на Егејското море. Со површина од 48 kм2, Скијатос е познат по долгите песочни плажи, борова шума и кристално чиста вода. Скијатос е остров со 66 песочни плажи со различен карактер: Vromolinos и Banana за млади каде преку целиот ден се сервира модерна музика, хитови и party атмосфера; Најубав песок има на плажата Kukunaris; со најубава боја на морето мами плажата Megali Amos; а ако повеќе сакате плава боја во сите нијанси со својот изглед ќе ве освои Agia Paraskeva и Trulos. Сите случувања се во главниот град Скијатос, познат по забавата до утринските часовиво цена.

ВИЛА ПОСЕЈДОН се наоѓа на Мегали Амос, 2 км од главниот град, на само 1мин. од плажа. Располага со двокреветни студија опремени со чајна кујна, тоалет, пешкири клима уред-(вклучен во цената), ТВ и тераса. Комплексот има сопствена таверна.

ВИЛА КОЛИОС се наоѓа на средина на островот на само 7км. од центарот на градот во местото познато под името Колиос кое има прекрасна песочна плажа оддалечена од вилата на само 1мин. Располага со двокреветни ,трокреветни и четворокреветни студија. Собите се со комплетно опремена кујна , тоалет,пешкири, ТВ, клима уред (вклучен во цената) и тераса или веранда.

ВИЛА ПАНДОРА се наоѓа на средина на островот на само 7км. од центарот на градот во местото познато под името Колиос кое има прекрасна песочна плажа, оддалечена од вилата на само 5 мин. Располага со двокреветни и трокреветни студија. Собите се со комплетно опремена кујна, тоалет, ТВ, клима уред и веранда.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.