Адреналинско доживување за паметење! 44% попуст на тандем летање со параглајдер од Водно или Скопска Црна Гора + видео снимање и фотографии од Параглајдинг Клуб "Heli XC" во вредност од 3600 ден. по цена од 1999 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Адреналинско доживување за паметење! 44% попуст на тандем летање со параглајдер од Водно или Скопска Црна Гора + видео снимање и фотографии од Параглајдинг Клуб "Heli XC" во вредност од 3600 ден. по цена од 1999 ден.

Цена

1,999 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

3,600 ден.

Попуст

44%

Заштеда

1,601 ден.

Купени : 18

 • бул. Асном 64 1/4 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 071 261 398

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Тандем лет со параглајдер од Водно или Скопска Црна Гора + видео снимка и фотографии

 • Летот е со долгогодишниот инструктор Стефан Џуговски 
 • Времетраење на летот од 20 до 30 мин. 
 • Снимање со GoPro камера за време на летот, снимка и фотографии

Услови

 • Купонот може да се искористи од 10.09.2015 до 31.12.2015
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Задолжителна е претходна резервација со цел да се договорите за сите детали околу летот
 • Местото на средба е во договор со инструкторот
 • Можност за добивање на снимениот матријал и дополнително на мемориска картичка (2GB) со доплата 10 евра

Опис

Дали сте го виделе Скопје од една поинаква перспектива? Дали сте ги посетиле неговите планини? Дали сте спремни да направите нешто многу адреналинско што не сте имале можност до сега а отсекогаш сте посакувале? Овие прашања може да имаат позитивен одговор ако ја искористите оваа понуда за тандем лет со параглајдер над Скопје. Не е потребно било какво претходно знаење или подготовка бидејќи летате со докажан инструктор со долгогодишно искуство, дел од првиот официјален параглајдинг клуб во Македонија. За време на летот, патникот има можност да ужива во несекојдневен поглед од небо на Скопје, во панорамски поглед и да се снима и фотографира за време на летот. Единствен услов да полетате е времето да биде чисто, без дожд и ветер. Летовите се во времетраење од 20 до 30 мин. и зависат од временските услови. Она што е сигурно е дека споменот од ова искуство трае вечно.

Хели XC е најстариот клуб во Македонија и е одличен извор за параглајдерство во Скопје и околните области. Хели XC е со седиште во главниот град на Македонија.

Инструктор Стефан Џуговски е меѓу првите инструктори во Македонија и е со долгогодишно искуство во параглајдерството.

Член на Grouper од: 09-10-2015

Член на Grouper од: 09-10-2015

@ackata999 Ни испративте рпазна порака

Член на Grouper од: 29-08-2013

видео снимањето и фотографиите спаѓаат во цената на купонот или се доплаќа плус 10 евра?

Член на Grouper од: 28-09-2015

@matomitev Како што е наведено и во самата понуда, доплатата од 10 евра се извршува доколку снимените материјали сакате да ги добиете и на мемориска картичка (2GB). Убав ден!

Член на Grouper од: 06-11-2014
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ