84% попуст на комплетен очен специјалистички преглед (биомикроскопски преглед, компјутерско одредување на диоптрија, мерење на очен притисок, гледање на очно дно) во ПЗУ "Оптикус" во вредност од 2800 ден. по цена од 450 ден.

РАСПРОДАДЕНО

84% попуст на комплетен очен специјалистички преглед (биомикроскопски преглед, компјутерско одредување на диоптрија, мерење на очен притисок, гледање на очно дно) во ПЗУ "Оптикус" во вредност од 2800 ден. по цена од 450 ден.

Цена

448 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,800 ден.

Попуст

84%

Заштеда

2,352 ден.

Купени : 137

 • ул. Георги Димитров бр. 6 ул. Георги Димитров бр. 6

 • 02 2770 549, 075 613 742

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Комплетен очен специјалистички преглед:

 • биомикроскопски преглед (во вредност од 500 ден.)
 • компјутерско одредување на диоптрија (во вредност од 1500 ден.)
 • мерење на очен притисок со најсовремени апарати (во вредност од 300 ден.)
 • гледање на очно дно (во вредност од 500 ден.)

+ дополнителен 35% попуст за набавка и изработка на диоптриски очила

+ дополнителен попуст за определување на диоптрија за контактни леќи и леќи во боја


Услови

 • Купонот може да се искористи од 12.03.2013 до 30.04.2013
 • Ваучерот можете да го користите почнувајќи од 15ти Март
 • Задолжителна е претходна резервација на телефоните 02 2770 549 и 075 613 742
 • Работно време: од пон до пет 10:00 - 13:30 / 16:00 - 19:00 часот.
 • Ограничени количини!

Опис

Комплетен специјалистички очен преглед на 84% попуст!


ПЗУ Оптикус е специјалистичка ординација по офталмологија која располага со најсовремена апаратура за целосен преглед на сите очни заболувања и проблеми со видот.

ПЗУ Оптикус е и единствена ординација по офталмологија на подрачјето на Општина Кисела Вода која има склучено договор со Фондот за Здравство, така што покрај приватни прегледи нуди прегледи и со сини картони.

Ординацијата има современа офталмолошка опрема и ги врши следните услуги:

- преглед на окото со биомикроскоп со процепна лампа

- компјутерско одредување на диоптрија за блиску и далеку

- мерење на очен притисок со апланационен и со неконтактен тонометар (Диатон)

- преглед за контактни леќи, набавка на истите како и обука на пациентите за нивна употреба

Во склоп на ординацијата работи и Оптика која располага со извонреден асортиман на рамки за изработка на диоптерски очила и заштитни очила при работа со компјутер.

*Мерењето на очниот притисок се врши со најсовремениот апарат Tonopen-Diaton кој мери без никаква анестезија, брзо, ефикасно и безболно, дури и кај деца.

Нашата ординација е меѓу ретките која го употребува овој апарат и е дистрибутер на истиот за земјите на цела Југоисточна Европа (Македонија, Србија, Косово, Бугарија, Грција, Турција).

ПЗУ "Оптикус"

 • Локација: ул. Георги Димитров бр. 6 (К. Вода, позади дворот на Економското училиште)
 • Контакт: 02 2770549 и 075 613 742 
 • Работно време: од пон до пет 10:00 - 13:30 / 16:00 - 19:00 часот. 
 • e-mail: [email protected]


Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ