Дочек на Нова Година во Банско! До 47% попуст на новогодишен пакет од 3 или 4 ноќевања со појадок и вечера по избор + новогодишна прослава + користење на СПА центар во "Park Hotel Gardenia 4*"

РАСПРОДАДЕНО

Дочек на Нова Година во Банско! До 47% попуст на новогодишен пакет од 3 или 4 ноќевања со појадок и вечера по избор + новогодишна прослава + користење на СПА центар во "Park Hotel Gardenia 4*"

Цена

12,339 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

21,700 ден.

Попуст

43%

Заштеда

9,361 ден.

 • Tzar Simeon 72 Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 749 869 00

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и истата вклучува новогодишен пакет за ноќевања по избор:

 • 3 ноќевања со појадок и вечера во економична соба цена 21.700 ден. (350 еур) 12 339 ден. (199 еур)
 • 4 ноќевања со појадок и вечера во економична соба цена 27.900 ден. (450 еур) 14.879 ден. (240 еур)

Во цената е вклучено:

 • Дочек на новата година со вклучена гала вечера и забавна програма во таверна "Кукери"
 • Превоз до ски-лифтовите и ски-гардеробер за сопствени потреби
 • Бесплатно користење на базен за пливање, лежалки, сауна, парна бања, фитнес, џакузи
 • Бесплатен интернет и мини сеф во собара
 • Туристичка такса и данок 9%

Услови

 • Купонот може да се искористи од 31.12.2015 до 04.01.2016
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон.
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа.
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата.
 • За деца од 0 до 7 години сместувањето е бесплатно со двајца возрасни, за новогодишната вечера се доплаќа 60 лева (доплатата се врши во хотелот)
 • За дете од 7 до 14 години на дополнителен редовен кревет се доплаќа 139,3 ЕУР за 3 ноќевања и 168 ЕУР за 4 ноќевања.
 • За дете од 7 до 14 години на дополнителен помошен кревет се доплаќа 99.5 ЕУР за 3 ноќевања и 120 ЕУР за 4 ноќевања.
 • Трето возрасно лице на дополнителен кревет доплаќа 138,3 ЕУР за 3 ноќевања или 168 ЕУР за 4 ноќевања.
 • Доплата за маса на прв кат во таверна "Кукери" од 31 EUR за возрасен и 16 ЕУР за дете
 • Доколку не го искористите купонот до 31.12.2015 година, купонот пропаѓа и средствата неможат да бидат рефундирани

Опис

Хотелот Park Hotel Gardenia со 4 ѕвезди е лоциран во центарот на Банско на 5 минутно возење до жичарата. Хотелот кој е отворен во 2006 година е проектиран од најдобрите архитекти од Русија и Бугарија. Комбинацијата на камен и дрво допринесува за топлата и пријатна атмосфера. Високопрофесионалниот персонал ќе ви го направи престојот уште попријатен и удобен.

Овој хотелски комплекс се наоѓа до градскиот парк, што претставува одлична можност за прошетки или меѓу многубројните дрвја и езеро, како и одлични тури по велосипедските патеки. Хотелот брои 84 двокреветни соби од 30 м2, 4 лукзузни соби со големина од 50 м2 и еден претседателски апартман од 75 м2, сите опремени со централно греење, пристап до интернет. Хотелот исто така располага со бар, модерен СПА центар, елегантен ресторан со италијански енетриер, конференциска хала, паркинг, 24/7 рецепција.

За удобност на гостите собите се опремени со телефон, телевизор, сеф, мини бар, интернет пристап, греење, бања. Барот во лобито е со капацитет од 110 места и Wi-fi. Тука гостите може да уќуваат во големиот избор на пијалоци, коктели, пецива, салати и сендвичи.

Спа центарот “Gardenia” е модерен центар за убавина и здравје. Постеителите може да уживаат во 70 типови на масажа на лице и тело, солариум, базен, џакузи, детски базен, сауна, парна бања и фитнес центар. Италијанскиот ресторан со летна тераса им нуди на гостите ексклузивно мени.

Тука ќе имате можност да одберете не само Италијански специјалитети, но и специјалитети од цел свет. Терасата е со прекрасен поглед кон Пирин планина.

Kukeri Mehana е најатрактивното место во хотелскио комплекс со капацитет за 400 гости и типичен Бугарски енериер, од дрво, камен и метал. На менито може да најдете морски специјалитети, традиционална Бугарска храна, локални специјалитети, Арапска кујна.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ