Новогодишните и Божиќните празници во Банско! 30% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера за термин по избор + користење на СПА центарот во "Royal Bansko Aparthotel"

РАСПРОДАДЕНО

Новогодишните и Божиќните празници во Банско! 30% попуст на ноќевање со појадок или ноќевање со појадок и вечера за термин по избор + користење на СПА центарот во "Royal Bansko Aparthotel"

Цена

1,550 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

2,214 ден.

Попуст

30%

Заштеда

664 ден.

 • област Кошерината / Kosherinata Gramadeto Area, Bansko, Bulgaria (България), 2770

 • +359 879 830 581; +359 876 830 586

 • [email protected]

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00 Саб-Нед: 00:00 - 00:00

Добивате

Понудата е по лице и вклучувa ноќевање и термин по избор:

 • Ноќевање со појадок (24.12. - 26.12.2015) - цена 2214 ден. (35.71 еур) 1550 ден. (25 еур)
 • Ноќевање со појадок и вечера (24.12. - 26.12.2015) - цена 2569 ден. (41.43 еур) 1798 ден. (29 еур)
 • Ноќевање со појадок (27.12. - 03.01.2016) - цена 3543 ден. (57.14 еур) 2480 ден. (40 еур)
 • Ноќевање со појадок (04.01. - 10.01.2016) - цена 3100 ден. (50 еур) 2170 ден. (35 еур)

Сите пакети вклучуваат:

 • Користење на Спа Центарот (внатрешен базен со минерална вода, сауна, парна бања, фитнес)
 • Детско катче
 • Транспорт до пистите
 • Хотелско осигурување и туристичка такса
 • Бесплатен паркинг и интернет

Услови

 • Купонот може да се искористи од 24.12.2015 до 10.01.2016
 • Пред да го купите купонот потребно е да се информирате за слободни соби преку email или телефон
 • Предрезервацијата, пред купување на купонот трае неколку часа
 • По купување на купонот потребно е да го препратите на е-маилот од хотелот со цел да ја комплетирате резервацијата
 • Задолжително приложување на отпечатен ваучер на рецепција при пристигнувањето во хотелот
 • За дете до 4 години е бесплатно
 • За дете од 4 до 7 години на дополнителен кревет за едно ноќевање се доплаќа: за BB (24.12-26.12) - 10 eur, за HB (24.12.-26.12) - 11.6 eur, за BB (27.12.-03.01) - 16 eur, за BB (04.01 - 10.01) - 14 eur
 • За дете од 7 до 12 години на дополнителен кревет за едно ноќевање се доплаќа: за BB (24.12-26.12) - 15 eur, за HB (24.12.-26.12) - 17.4  eur, за BB (27.12.-03.01) - 24 eur, за BB (04.01 - 10.01) - 21 eur
 • За дете од 4 до 12 години на редовен кревет за едно ноќевање се доплаќа: за BB (24.12-26.12) - 20 eur, за HB (24.12.-26.12) - 23.2  eur, за BB (27.12.-03.01) - 32 eur, за BB (04.01 - 10.01) - 28 eur
 • За дете над 12 години, односно за возрасно лице на дополнителен кревет за едно ноќевање се доплаќа: за BB (24.12-26.12) - 18.75 eur, за HB (24.12.-26.12) - 21.75  eur, за BB (27.12.-03.01) - 30 eur, за BB (04.01 - 10.01) - 26.25 eur
 • За новогодишна вечера се доплаќа 55 евра за возрасен и 20 евра за деца од 4 до 14 год. 
 • За божиќна вечера се доплаќа 32 евра за возрасен и 15 евра за деца од 6 до 14 год. 
 • Сите доплати се прават директно на рецепцијата на хотелот
 • По 10.01.2016 купоните не се валидни и доколку не се искористат пропаѓаат и сумата не може да биде вратена.
 • Превозот не е вклучен во понудата!
 • За помалку од 20 гости, оборците се според мени на хотелот. 
 • Купоните може да се комбинираат за повеќедневен престој.
 • Напомена: Типот на соба се одредува во зависност од колку лица ќе престојуваат заедно.
 • Капацитет на сместување: студио: 2 возрасни, 1 возрасен + 1 дете (4-12 год.) на редовен кревет или 2 возрасни + 1 дете до 4 год. апартман со една спална: 2 возрасни, 2 возрасни + 1 возрасен, 2 возрасни + 2 деца до 4 год. или 2 возрасни + 1 дете до 12 год. апартман со две спални: 4 возрасни, 2 возрасни + 2 деца од 4/12 год. на редовен кревет, 4 возрасни + 1 возрасен, 4 возрасни + 2 деца до 4 год. или 4 возрасни + 1 дете од 4-12 год.

Опис

Royal Bansko Aparthotel се наоѓа во живописниот дел од Банско наречен Gramadeto area, веднаш до UNESCO-заштитениот Национелн Парк Пирин на само 750 метри од ски лифтовите. 

Сите студиа и апартмани се опремени со кујна и кабелска телевизија. Хотелот располага со 48 соби и апартмани. За гостите е на располагање ски гардероба и бесплатен паркинг. На располагање има и ресторан, лоби бар, базен, интернет, транспорт до ски лифтот, а покрај тоа и перфектна услуга.

Хотелот се наоѓа на 10 мин. од гондолата на ски лифтот, со која што се искачувате на 2.600 мнадморска височина до највисоките покриени со снег писти, совршени за сноубординг и скијање. Удобната сауна, парна бања и базен, како и авантуристички мигови по ски-патеките на Банско,благопријатни за добро психичко и физичко здравје.

Програма за ноќевање со појадок:

Појадок 07:30 - 10:00 часот

Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, кашкавал, шунка, виршли, маслинки, домати, краставици, кисело млеко, пресно млеко, кајгана, варени јајца, мини кроасани, пржени лепчиња, баница со сирење, мекици, сладко, мед, масло, сезонско овошје, леб, кафе, чај, сок.

Програма за ноќевање со појадок и вечера

Појадок 07:30 - 10:00 часот

Корнфлекс, мусли, кравјо сирење, каѓкавал, шунка, виршли, маслинки, домати, краставици, кисело млеко, пресно млеко, кајгана, варени јајца, мини кроасани, пржени лепчиња, баница со сирење, мекици, сладко, мед, масло, сезонско овошје, леб, кафе, чај, сок.

Вечера 19:00 - 21:00 часот

Секоја вечер има различни готвени јадења од различни интернационални кујни, 3 вида на салати, скара, различни видови на предјадења без месо, десерти и овошје, леб.

 • RO: Ноќевање
 • BB: Ноќевање со појадок
 • HB: Ноќевање со појадок и вечера
 • FB: Ноќевање со појадок, ручек и вечера
 • AI (All Inclusive): Ноќевање со појадок, ручек, вечера + екстра пакет согласно програмата

Испратете e-mail до компанијата.

Се уште нема коментари за оваа зделка. Биди прв со твој коментар.
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ