36% на торти за сите вкусови од слаткарница "Моцарт"! Одберете го вашиот вкус: чоколадна торта или крем ванила со овошје во вредност од 700 ден. по цена од 450 ден.

РАСПРОДАДЕНО

36% на торти за сите вкусови од слаткарница "Моцарт"! Одберете го вашиот вкус: чоколадна торта или крем ванила со овошје во вредност од 700 ден. по цена од 450 ден.

Цена

450 ден.

РАСПРОДАДЕНО

Вредност

700 ден.

Попуст

36%

Заштеда

250 ден.

Купени : 106

 • бул.Партизански Одреди 53 Скопје, Macedonia (Македонија), 1000

 • 02 3237639

 • Работно Време:

  Пон-Пет: 00:00 - 00:00

Добивате

Торта со вкус по избор:

 • Чоколадна (20-22 парчиња)
 • Крем ванила со овошје (16 парчиња)

Зделка од Недела на Храна: 20% дополнителен попуст на влашка торта и 1 кг колачи


Услови

 • Купонот може да се искористи од 18.08.2014 до 17.09.2014
 • Купонот за оваа зделка може да го прикажете од Вашиот смарт телефон или таблет (не е задолжително печатење)! Симнете ја Grouper Android или iOS апликацијата и уживајте во купувањето!
 • Потребна е претходна нарачка на тортата (2 до 3 дена пред подигнувањето)
 • Доколку не се подигне тортата на договорениот (нарачаниот) датум, немате право на втора нарачка и купонот се смета за употребен!

Опис

Одберете го вашиот омилен вкус на торта и уживајте во слатко задоволство на 36% попуст од слаткарница Моцарт!

Слаткарница Моцарт повеќе од 20 години ја пишува својата успешна приказна и го засладува вашето секојдневие со вкусни и мајсторски изведени торти и колачи. Квалитетните сосотојки, уникатниот изглед и единствениот вкус се главните адути што го прават овој бренд препознатлив.

Состав на тортите:

 • Чоколадна торта - Тесто: ореви , брашно,шеќер, јајца - Фил: путер, чоколадо, шеќер, јајца 
 • Крем торта со ванила - Тестo: орев, брашно, шеќер - Фил: ванила крем и овошје

Зошто во маилот пратен за промоција на неделата на храна за оваа зделка стои дека цената е 250 денари, а на сајтов е 450 денари?!

Член на Grouper од: 26-02-2011

@redkarenina - Се работи за искрена, ненамерна грешка од наша страна. Се извинуваме и ви благодариме на разбирањето

Член на Grouper од: 24-06-2010

Почитуван Grouper, навистина не е фер што никаде во понудата не е наведено дека тортата нарачана преку Grouper е пониска од останатите за кои нема попуст. Значи попустот не е реален, односно не заштедуваме пари, туку напротив, си плаќаме помалку за помала торта. Да знаевме дека е вака ќе си одберевме торта за таа цена со нормална големина од друга слаткарница.

Член на Grouper од: 17-05-2012

Чоколадната торта која ја нудиме во слаткарницата е по избор на купувачот со 2 теста (повеќе фил, а пониска торта) или 3 теста (помалку фил, и повисока торта). Во промоцијата е понудена регуларна чоколадна торта со 2 теста а повеќе фил. Редовната цена на двете торти изнесува 700 ден во слаткарницата.

Член на Grouper од: 15-08-2014
За да објавите коментар мора да бидете најавени. Најавете се тука.

ДРУГИ ЗДЕЛКИ